एक मन्त्री हटाउँदा तीन मन्त्री थपिए

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले उपप्रधानमन्त्रीसमेत रहेका ईश्‍वर पोखरेललाई रक्षा मन्त्रालयबाट हटाएका छन् । तीनजना नयाँ मन्त्री थप्‍ने क्रममा प्रधानमन्त्री ओलीले पोखरेललाई रक्षाबाट हटाएका हुन् । पोखरेललाई रक्षाबाट हटाएर उक्त मन्त्रालय ओली आफैंले लिएका छन् । ओलीले मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठनका क्रममा रिक्त रहेका तीनवटा मन्त्रालयमा मन्त्रीहरु नियुक्त गरेका छन् ।

उनले १२ औं पटक मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै रिक्त रहेका अर्थ मन्त्रालय, सञ्चार तथा सूचना प्रविधि र सहरी विकास मन्त्रालयमा मन्त्री नियुक्त गरेका हुन् । दुई मन्त्रीको जिम्मेवारी पनि ओलीले हेरफेर गरेका छन्। अर्थ मन्त्रीमा विष्णु पौडेल, सहरी विकास मन्त्रीमा कृष्णगोपाल श्रेष्ठ र महिला बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्रालयमा सिराहका लीलानाथ श्रेष्ठलाई नियुक्त गरेका छन् । त्यस्तै उनले सञ्चारमन्त्रीमा पार्वत गुरूङलाई नियुक्त गरेका छन्। पार्वत गुरुङ यसअघि महिला, बालबालिका तथा जेष्ठ नागरिक मन्त्रालयमा थिए ।

तीनै जना मन्त्रीलाई प्रधानमन्त्रीको सिफारिसमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले बुधबार नियुक्त गरेकी छन् । मन्त्रीहरु नियुक्त गर्नुअघि प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टीका कार्यकारी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालसँग बालुवाटारमा बुधबार साढे दुई घण्टा लामो छलफल गरेका थिए ।

लामो समयदेखि दुईजनाबीचको छलफलपछि नयाँ मन्त्री नियुक्त भएका हुन् । नवनियुक्त मन्त्रीहरुको सपथ सकेसम्म आजै साँझ गराउने तयारी छ । ओलीले यसअघि चर्चामा आए जस्तो मन्त्रिमण्डलमा व्यापक फेरबदल गरेनन् । – थाहाखबर

सम्बन्धित खबरहरु